تبلیغات
طرفداران حمزه زرینی - مصاحبه آرش کشاورزی
آرش کشاورزی : می‌خواهم یکی از بهترین‌های تیم ملی در لیگ جهانی باشم !

خبرگزاری ورزش والیبال : دریافت کننده تیم ملی والیبال در آستانه لیگ جهانی از حال و روز و اهدافش سخن گفت و اظهار امیدواری کرد تا به عنوان یکی از بهترین‌های لیگ جهانی 2013 معرفی شود.

دریافت، یکی از مهمترین تکنیک‌های والیبال است. در کار تیمی اگر دریافت‌ها خوب نرسد عملا کار پاسور مختل می‌شود و مهاجمان نیز از کار می‌افتند. به همین دلیل اهمیت کار دریافت کننده‌ها در ورزش والیبال بسیار بالاست. شاید یکی از مهمترین چالش‌های تیم‌های والیبال ایران در سال‌های اخیر نیز همین تکنیک دریافت اول بوده است؛ چالشی که در یکی دو سال گذشته با ظهور و پیشرفت نسل جدید دریافت کننده‌ها نظیر آرش کشاورزی تا حد زیادی به فرصت تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در حاشیه یکی از تمرین‌های تیم ملی به سراغ آرش کشاورزی رفت تا از حال و روزش در آستانه لیگ جهانی والیبال جویا شود.

 *تمرین‌های تیم ملی چطور است، از کار خودت راضی هستی؟

به علت سرماخوردگی یک هفته خوب تمرین نکرده‌بودم. اما در ماه‌های گذشته نیز حدود شش کیلو وزن کم کردم تا تحرک بهتری داشته باشم. فعلا در تمرین عصر اولویت کار ما روی اسپک و پایپ و کار روی سرعت و توپ‌های برگشتی است. ولاسکو هم بیشتر بر کار روی توپ‌های بلند تاکید دارد. به خاطر همین موضوع در تمرین عصر کمتر روی دریافت تمرکز داریم. در عوض صبح‌ها خیلی روی دریافت کار می‌کنیم.

*بعد از پیچ خوردگی مچ پا در طول مسابقات لیگ مدتی افت داشتی ولی خیلی زود به شرایط مسابقه برگشتی. در حال حاضر وضعیت آمادگی شما چگونه است و چقدر به دوران خوبت در مسابقات باشگاه‌های جهان نزدیک شدی؟

پیچ خوردگی پا، قدری روی روحیه‌ام تاثیر منفی گذاشت. چرا که پزشکان گفتند نباید روی پایم فشار آورم زیرا ممکن است که نازک نی پایم ترک بردارد. همین موضوع موجب شد تا فکرم مشغول شود که خدای نکرده حرکتی نکنم که آسیب دیدگی‌ام تشدید شود و یکسالی از میدان مسابقه دور شوم. خدا را شکر تحت نظر پزشک به آب درمانی پرداختم و از لحاظ روحی روانی و همچنین مصدومیت مچ پا بهتر شدم. در مجموع فکر می‌کنم که در حال حاضر خیلی شرایطم بهتر از زمانی باشد که در جام باشگاه‌های جهان به عنوان یکی از بهترین بازیکنان معرفی شدم.

*به نظر خودت در مسابقات لیگ جهانی می‌توانی به عنوان یکی از بهترین دریافت کننده‌ها معرفی شوی؟

همه تلاشم را می‌کنم یکی از بهترین‌ها باشم. زیرا قبلا با اکثر بازیکنان حاضر در لیگ جهانی بازی کرده‌ام. بیشتر آن‌ها را در مسابقات جام جهانی و مسابقات باشگاه‌های جهان از نزدیک دیده‌ام و با نوع سرویس زدنشان آشنایی دارم. امیدوارم در طول مسابقات لیگ یکی از بهترین‌ها باشم و انتظار مردم و مربیانی که بازی‌های ما را می‌بینند برآورده کنم.

*به نظر شما مردم باید چه انتظاری از تیم ملی والیبال ایران داشته باشند؟

این نخستین حضور ایران در لیگ جهانی است. درست است که قبلا یکی دو دوره در جام جهانی بوده‌ایم و خوب بازی کردیم و درخشیدیم ولی هدفمان این است که در لیگ جهانی نیز بازی‌های خوبی داشته باشیم و به نوعی سبک والیبال ایرانی را معرفی کنیم. دوست داریم که نشان دهیم که والیبال ایران امروز به چه سطحی رسیده است. قبلا چندین دوره در سطح باشگاهی و ملی قهرمان آسیا شده‌ایم. اما تیم ملی ایران هنوز در سطح جهان کاملا شناخته شده نیست. ما دوست داریم در لیگ جهانی خود را اثبات کنیم. باید جایگاه والیبال ایران در جهان مشخص شود. مردم نیز باید از بازیکنان انتظار نمایش بازی‌های خوب، جدای از نتیجه را داشته باشند. واقعا قدرت‌های خیلی خوبی در والیبال امروز لیگ جهانی حضور دارند. ایران هم در مرحله مقدماتی باید با تیم های بسیار خوبی بازی کند و واقعا کار دشواری دارد. به هر حال حریفان سختی داریم و باید مقابل آنها خوب بازی کنیم. اگر بتوانیم با روسیه بازی نزدیکی ارائه دهیم، کار بزرگی انجام داده‌ایم. هر کس بهتر بازی کند بهترین نتیجه را هم می‌گیرد.


*پس از رقابت‌های لیگ جهانی چقدر به بازی در باشگاه‌های اروپایی و لژیونر شدن فکر می‌کنی؟

بعد از مسابقه‌های انتخابی لیگ جهانی پیشنهاد بازی در لیگ ترکیه به دستم رسید. هنوز در این باره تصمیم نگرفته‌ام. باید ببینم از ایران و سایر کشورها چه پیشنهادهایی دارم و آیا اصلا برای پیشرفت و ارتقای سطح والیبال ما بازی در تیم‌های خارجی چقدر می‌تواند مفید باشد. باید به تیمی بروم که قبل از هر چیز بتوانم بازی کنم و خودی نشان دهم. اینطور نباشد که برویم در یک تیم مطرح و فقط در ترکیب ذخیره باشیم. خیلی خوب است که بازیکن دیدگاه جهانی داشته باشد اما به نظرم باید همه شرایط را لحاظ کند.

*با توجه به نرخ ارز حضور در لیگ های معتبر خارجی قطعا از نظر مالی هم خیلی به صرفه است...!

البته بحث مالی هم خیلی مهم است. ورزشکاران معمولا بعد از طی عمر حرفه ای باید به دنبال شغل دوم باشند و همه می‌خواهند در طول سال‌هایی که در اوج هستند بیشترین پس انداز را برای تامین آینده خود داشته باشند تا در آینده بتواننتد شغل دومی هم دست و پا کنند. البته پول هیچ گاه در اولویت برنامه‌های ما نبوده و نیست. اگر می‌خواستیم برای پول کار کنیم این مسیر را نمی‌رفتیم و الان هم به لیگ جهانی نمی‌رفتیم. ما به عشق وطن و مردم عزیزمان بازی می‌کنیم. مقایسه بین ورزش‌ها نشان می‌دهد که خیلی از نظر مالی به والیبالی‌ها کم لطفی می‌شود. ماه‌هاست که از ورود ایران به لیگ جهانی گذشته و مسئولان به ما قول پاداش دادند اما هیچ یک از مسئولان به فکر ملی‌پوشان نیستند. حداقل قولی که به ورزش والیبال دادند را هم عملی نمی‌کنند تا روحیه بگیریم. ما برای خودمان و کشورمان است که بازی می‌کنیم.

*سخن پایانی...

اول از پدر و مادرم سپاسگزارم که همیشه مرا تشویق کردند. به ویژه از برادرم سپاسگزارم که در مسیر زندگی حرفه‌ای‌ام به عنوان والیبالیست خیلی نقش داشت و مدیون او هستم. تشکر می‌کنم از هواداران که همیشه دلگرمی‌های خوبی برایم بودند. گاهی در صفحات مجازی و اینترنت نکته‌هایی را به من می‌گویند که خیلی برایم مفید بود. همیشه سعی کردم هر انتقادی را گوش دهم و به نظر هوادارانم احترام بگذارم.

تاریخ : شنبه 28 اردیبهشت 1392 | 10:57 ق.ظ | نویسنده : فاطمه حکاک | نظرات
.: Weblog Themes By : VioletSkin.lxb.ir :.