تبلیغات
طرفداران حمزه زرینی - شاکری میگوید
علی شاكری: ولاسکو توقع خاصی از بازیكنان ایرانی ندارد/شانس در والیبال دخیل نیست


والیبال فروم : تیم هایی كه چندین بار در لیگ جهانی حضور داشته‌اند و در گروه‌بندی نیز مقابل كشورمان قرار خواهند گرفت، حداقل 30 سال از ما جلوتر هستند.


کارشناس والیبال كشورمان تاکید کرد که تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی شانس چندانی ندارد و خولیو ولاسکو نیز توقع زیادی از بازیکنان تیم تحت هدایتش نخواهد داشت.

علی شاكری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: چون اولین حضور تیم ملی در مسابقات لیگ جهانی والیبال است و سال‌ها آرزو داشتیم در لیگ جهانی حضور پیدا كنیم بسیار در روحیه والیبالیست‌ها تاثیر گذاشته است.

وی افزود: در گروه بسیار دشواری قرار گرفته‌ایم. در مجموع علیرغم اینكه در ابتدای راه هستیم، نباید توقع زیادی داشته باشیم آن هم در مقابل تیم‌هایی كه در مجموع 11 عنوان قهرمانی دارند.

این کارشناس والیبال در ادامه متذکر شد: تیم‌هایی كه چندین بار در لیگ جهانی حضور داشته‌اند و در گروه‌بندی نیز مقابل كشورمان قرار خواهند گرفت، حداقل 30 سال از ما جلوتر هستند. حتی در این گروه صربستان هم می‌تواند برای ما خطرناك باشد.آنها دست كمی از روسیه و ایتالیا ندارند، اما آلمان شرایطی شبیه به ما دارد.

شاكری درخصوص شرایط ایران در لیگ جهانی اظهار داشت: در این گروه تنها تیمی كه ما می‌توانیم مقابلش بازی كنیم آلمان است كه آنها هم 8 بار در لیگ جهانی حضور داشته‌اند. بودن ما در دور آینده لیگ جهانی قطعی است چون جزو 14 تیم برتر هستیم.

كارشناس والیبال گفت: این مسابقات شرایطی مانند مسابقات آزاد سال 2011 دارد كه در آنجا هم تیم‌های بزرگی حضور داشتند. برای ولاسكو نوع كیفیت بازی بالاتر از برد و باخت است ولی توقع خاصی از بازیكنان ندارد. ما اگر قرار است بردی در مقابل این تیم‌ها داشته باشیم در بازی‌های داخل خانه است.

وی در مورد گروه‌بندی و قوانین جدید مسابقات لیگ جهانی گفت: تا قبل از این دوره مسابقات لیگ جهانی، تیم‌های یك گروه به صورت رفت و برگشت در كشورهای خود بازی می‌كردند اما از امسال قوانین تغییر كرد و 2 بازی در یك كشور برگزار خواهد شد. در گروهی كه ما حضور داریم چون 3 تیم صعود خواهند كرد همه حق صعود را برای خود قائل می‌شوند و فقط ایران است كه نمی‌تواند چنین ادعایی داشته باشد.

شاكری در پاسخ به اینكه آیا ایران شانسی برای صعود دارد یا خیر؟ گفت: شانس در والیبال اصلا دخیل نیست. توانایی و كیفیت تیم‌ها بیان كننده پیروزی است و تیم ملی ما هیچ شانسی ندارد. آسیا قدرت خود را در چهره ایران می‌بیند و دیگر تیم‌های سنتی چین و كره امیدی ندارند اما همین موضوع برای تحقق چند سالی به طول خواهد انجامید.تاریخ : سه شنبه 7 خرداد 1392 | 12:19 ب.ظ | نویسنده : فاطمه حکاک | نظرات
.: Weblog Themes By : VioletSkin.lxb.ir :.